Fotowoltaika w Koninie – tania energia w Twoim domu 

Rachunki za prąd pochłaniają znaczną części dochodów w każdym gospodarstwie domowym. Im więcej masz w nim nowoczesnych urządzeń AGD i RTV, maszyn i narzędzi warsztatowych czy punktów świetlnych, tym wyższe ponosisz koszty. Mamy na to sposób. Jeśli jesteś mieszkańcem Konina i w tym mieście znajduje się Twój dom, zamontujemy na jego dachu fotowoltaikę.

Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne w Koninie?

Energia elektryczna nie tylko jest niezbędna do funkcjonowania gospodarstwa, ale też pozwala podnieść komfort codziennego życia. Dzięki niej możesz oświetlić pomieszczenia oraz otoczenie domu. Prąd jest potrzebny do pracy lodówki, pralki, zmywarki czy odkurzacza. Możesz też oglądać telewizję i słuchać muzyki. Bez energii elektrycznej nie skorzystasz z suszarki do włosów, nie zasilisz systemu napowietrzania w akwarium, a jeśli korzystasz z własnej studni – nie zapewnisz pracy pompy do utrzymania jej ciśnienia w instalacji.

Korzystanie z tych wszystkich urządzeń, a także z wiertarki czy szlifierki, elektrycznej kosiarki do trawy i wielu innych sprzętów zasilanych z gniazdka pochłania lwią część Twoich dochodów. Fotowoltaika w Koninie to doskonały sposób, aby uporać się z tym problemem. Inwestujesz raz, a korzyści czerpiesz przez wiele lat. Wystarczy, że wybierzesz firmę, która pomoże Ci dopasować instalację do potrzeb energetycznych Twojego domu i wykona profesjonalny montaż. Panele fotowoltaiczne w Koninie fachowo instaluje nasza firma.

Jakie korzyści zapewnia fotowoltaika w Koninie?

Konin jest sporym miastem, w którym znajdziesz niejednego dostawcę prądu. Pomimo konkurencji z pewnością nie możesz liczyć na to, że ceny za 1 kWh będą stałe. Jeśli już teraz zastanawiasz się, jak podzielić dochody, aby pokryły wszystkie potrzeby i rachunki za prąd, za rok czy dwa możesz mieć z tym większy problem. Jeśli zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne w Koninie, po okresie zwrotu inwestycji będziesz korzystać własnej energii prawie za darmo. Nie zaskoczą Cię nagłe styczniowe czy letnie podwyżki, a większość wydawanych dotąd pieniędzy pozostanie w twojej kieszeni.

Fotowoltaika w Koninie to również wiele innych korzyści:

 • korzystasz z niewyczerpanego źródła energii,
 • w znacznym stopniu uniezależniasz się od dostaw zewnętrznych,
 • możesz liczyć na stabilność budżetu przez wiele lat,
 • przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego,
 • nie musisz martwić się kosztownymi przeglądami czy częstymi awariami – konserwacja jest tania i bezproblemowa, a praca instalacji – bezobsługowa.

Wybierz panele fotowoltaiczne w Koninie – dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb

Firma El Power specjalizuje się w montażu instalacji fotowoltaicznych. Doświadczenie, jakie mamy w tej dziedzinie, pozwala nam nie tylko na wykonawstwo systemów. Mamy wiedzę, dzięki której doradzamy klientom najlepsze dla nich rozwiązania. Nie jest tajemnicą, że wybór komponentów instalacji jest nie tylko ważny, ale też trudny. Nie wystarczy podliczyć zapotrzebowania na energię wykorzystywanych urządzeń i dopasować do niego efektywność paneli. W praktyce może się okazać, że niewłaściwy skos dachu czy okoliczne drzewa obniżają produkcję i prądu brakuje na podstawowe potrzeby.

My pomagamy w rozwiązywaniu takich problemów. Instalujemy panele fotowoltaiczne w Koninie i okolicznych miejscowościach, kierując się zasadami dobierania komponentów z uwzględnieniem różnych czynników. Są to między innymi:

 • ustawienie budynku i dachu w stosunku do kierunków geograficznych,
 • skos dachu,
 • okoliczne naniesienia – drzewa, budynki sąsiadów, kominy,
 • dostępna przestrzeń montażowa,
 • stan pokrycia dachowego,
 • zapotrzebowanie energetyczne budynku,
 • stan instalacji elektrycznej, jej rozkład, przekroje przewodów, instalacje odgromowe i zabezpieczenia przedlicznikowe.

Każdy z wymienionych czynników może mieć wpływ na podjęcie decyzji o montażu. Dzięki temu zapobiegamy powstaniu konieczności kosztownego demontażu instalacji w celu wymiany uszkodzonych dachówek czy chronimy klientów przed konsekwencjami uszkodzenia dachu na skutek znacznego obciążenia.

Duże znaczenie ma również stan instalacji elektrycznej. Instalując fotowoltaikę w Koninie, przykładamy dużą wagę do wyboru miejsca montażu falownika. Powinno ono stwarzać możliwości techniczne wykonania takiego przyłączenia. Ważne jest też dostosowanie instalacji do mocy przyłączeniowej budynku. Jeśli ta druga jest zbyt mała, niezbędne jest wystąpienie z wnioskiem do zakładu energetycznego w Koninie o jej zwiększenie. Inną opcją jest też zmniejszenie mocy samej instalacji.

Zamów fotowoltaikę w Koninie a pomożemy w uzyskaniu dofinansowania

Jeśli zdecydujesz się na fotowoltaikę w Koninie, możesz liczyć na naszą pomoc. Nie tylko doradzimy Ci, jak dobrać odpowiednie elementy, aby instalacja zapewniła wystarczającą ilość prądu dla Twojego domu. Przeprowadzimy audyt, wskażemy najlepsze rozwiązania i wykonamy profesjonalny montaż. Podpowiemy też, gdzie i jak możesz uzyskać dofinansowanie, które pozwoli Ci ponieść niższe koszty inwestycji. Tym samym skrócisz okres jej zwrotu i znacznie szybciej będziesz cieszyć się tanim prądem. Interesują Cię panele fotowoltaiczne w Koninie? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na każde Twoje pytanie.