Nasz zespół to również grono doradców, którzy pomogą w zdobyciu dofinansowań przez osoby prywatne czy też dobiorą odpowiedni rodzaj kredytu dla przedsiębiorców. W przypadku osób prywatnych prowadzony jest obecnie program „Mój prąd 3.0” gdzie po założeniu domowego systemu solarów jesteśmy w stanie się ubiegać o zwrot kosztów. Kwota dla każdej instalacji to 3.000 zł dofinansowania! 

Więcej informacji pod adresem: https://mojprad.gov.pl/

Ulga termomodernizacyjna jest ulgą z podatku dochodowego, w której od swojego rocznego przychodu możemy odliczyć koszt, jaki ponieśliśmy na założenie instalacji fotowoltaicznej (umniejszony o kwotę innych dofinansowań) i uzyskać zwrot podatku przy corocznym rozliczaniu PIT.

Na przykładzie: zakładając, że instalacja kosztowała nas 20 000zł oraz otrzymaliśmy 5 000zł z programu „Mój Prąd” – jeżeli jesteśmy na pierwszym progu podatku dochodowego to otrzymamy 17% z kwoty 15 000zł, czyli 2550zł zwrotu podatku dochodowego. Maksymalna kwota jaką możemy rozliczać przy uldze termomodernizacyjnej to 53 000 złotych.

  • Program „Bocian” i „Energia Plus”- dla przedsiębiorców 

W przypadku przedsiębiorców jedną z możliwości jest leasing czy programy takie jak „Energia Plus” gdzie bezzwrotnie możemy uzyskać do 50 tys. zł, a zwrotnie nawet do 3,95 mln zł. „Bocian” z możliwością wzięcia pożyczki (więcej informacji: https://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/bocian-rozproszone-odnawialne-zrodla-energii/) czy skorzystanie z Regionalnych Programów Operacyjnych gdzie są 3 możliwości finansowania: dofinansowania do pożyczek lub kredytów, pożyczka niskooprocentowana z opcją umorzenia lub bezpośrednie dotacje.

  • Program „Agroenergia” – dla rolników

Celem programu jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w sektorze rolniczym, uzyskanie dotacji do 25 tysięcy złotych.

Osoby do których kierowany jest program to osoby prawne lub fizyczne będące właścicielem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych zawiera się w przedziale od 1 ha do 300 ha oraz co najmniej rok przed złożeniem wniosku prowadząca osobiście gospodarstwo.

Zatem możliwości jest bardzo wiele, a to nie wszystkie. Zrobimy wszystko aby sprawdzić Państwa możliwości finansowe i dobrać odpowiednią formę wsparcia, która będzie perspektywiczna i odpowiednia dla Państwa portfela. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia ewentualnych możliwości realizacji inwestycji z pomocą dotacji.