Kościan – fotowoltaika do Twojego domu w El Power

Energia elektryczna jest niezbędna do funkcjonowania gospodarstwa domowego. Prąd zasila urządzenia AGD, usprawniając codzienną pracę przy sprzątaniu czy przygotowywaniu posiłków. Jest też potrzebny do oświetlenia, przechowywania żywności czy korzystania z rozrywek. Decydując się na fotowoltaikę w Kościanie, możesz korzystać z tych wszystkich usprawnień przy niewielkich nakładach finansowych.

Kościan – świetne miejsce na instalację paneli fotowoltaicznych

Wielkopolska jest rejonem Polski znanym z wysokiego poziomu nasłonecznienia. Średnio wynosi ono około 1100 kWh/kWp, przekraczając o 50-70 kWh/kWp warunki panujące w centralnej Polsce oraz o około 100 kWh/kWp w innych rejonach kraju. Jest to wystarczającym powodem do wyboru fotowoltaiki i taniego, ekologicznego prądu.

Jedną z miejscowości leżących na terenie Wielkopolski jest Kościan. Fotowoltaika w tym mieście zyskuje coraz większe powodzenie właśnie z powodu efektywności instalacji. Wybierając taki sam system, możesz nie tylko uzyskać wyższy poziom produkcji prądu, ale też szybciej obniżyć rachunki za energię niż w innych województwach. 

Co zyskujesz dzięki fotowoltaice w Kościanie?

Jako specjaliści od instalacji fotowoltaicznych możemy Ci zagwarantować, że już po 5-6 latach inwestycja w fotowoltaikę się zwróci. Ten czas jest w dużym stopniu uzależniony od tego, czy otrzymasz dotację i jakie panele wybierzesz. Do wyboru masz instalację podłączoną do sieci, która sprawdzi się w Twoim domu. Możesz też zasilić tanim prądem domek na działce, wybierając do niego autonomiczną instalację z magazynem energii. 

Bez względu na to, jaką instalację wybierzesz, gwarantujemy, że zyskasz:

  • dostęp do taniej energii z możliwością jej magazynowania w sieci lub specjalnej baterii,
  • obniżenie rachunków za prąd nawet o 90%,
  • uniezależnienie się od okresowych podwyżek prądu,
  • krótki czas zwrotu inwestycji dzięki dotacjom.

Dodatkowym atutem będzie znacznie zasobniejszy portfel, którego zawartości nie przeznaczysz na rozliczenia z dostawcą prądu. Dzięki temu pozwolisz sobie np. na wakacyjny wyjazd czy remont mieszkania. Pozwolą Ci na to niemałe oszczędności, jakie uzyskasz w ciągu roku. W przeciętnym gospodarstwie mogą one wynosić nawet kilka tysięcy złotych.

Fotowoltaika w Kościanie a dofinansowanie

Podstawowym problemem, jaki zazwyczaj zniechęca klientów do inwestowania w panele fotowoltaiczne, jest wysoki koszt takiego przedsięwzięcia. Nie każdy ma w kieszeni czy na koncie w banku rezerwowe kilkanaście tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że decydując się na fotowoltaikę w Kościanie, musisz dysponować taką kwotą. 

Dobrym rozwiązaniem są różne programy propagujące OZE, z którym możesz otrzymać całkiem wysokie dofinansowanie. Oferujemy Ci swoją pomoc w tym zakresie. Pomagamy klientom znaleźć takie źródła, przygotować i złożyć wnioski oraz niezbędną dokumentację. Wybierając program Czyste Powietrze czy Mój Prąd możesz odzyskać nawet do 5000 zł z zainwestowanej kwoty. Jednocześnie doradzimy Ci, jak dobrać elementy instalacji, aby nie przepłacić, a pokryć zapotrzebowanie Twojego domu.