Instalacje fotowoltaiczne 5 kW 

Instalacje fotowoltaiczne 5kW stanowią produkty pośrednie pomiędzy tymi o najmniejszej i największej mocy. Ze względu na ilość produkowanego prądu są chętnie wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych o przeciętnym zapotrzebowaniu energetycznym. Nie tylko w pełni pokrywają te potrzeby, ale też oferują niewielką nadwyżkę, która pozwala na uruchomienie np. małego warsztatu czy kina domowego z profesjonalnym nagłośnieniem.

Dla kogo są przeznaczone instalacje fotowoltaiczne 5 kW?

Przeciętna czteroosobowa rodzina zużywa rocznie około 2500-3500 kWh energii elektrycznej. Taka ilość pozwala na zasilanie podstawowych urządzeń AGD i oświetlenia. Jeśli jednak dom ma większą powierzchnię, znajdują się przy nim garaż i warsztat, elektryczne centralne ogrzewanie, a wodę dostarcza studnia głębinowa z elektryczną pompą zanurzeniową, zużycie prądu będzie większe. 

W takiej sytuacji instalacje fotowoltaiczne 5 kW nie tylko są dobrym rozwiązaniem, ale też pozwalają na samodzielność bez stosowania dodatkowych źródeł energii. Wybór zestawu o takiej mocy wymaga też przeanalizowania możliwości technicznych montażu paneli. Instalacje fotowoltaiczne 5 kW potrzebują ich około 16 o łącznej powierzchni około 30 m². W przypadku dachu budynku o skomplikowanej strukturze przygotowanie takiej ilości miejsca może być trudne.

Specjaliści z firmy El Power rozwiążą Twoje problemy. Sprzedajemy i montujemy instalacje fotowoltaiczne 5kW, stosując sprawdzone, trwałe i funkcjonalne rozwiązania. Zapewniamy też pomoc w obliczeniu efektywności instalacji i potrzeb energetycznych budynku.