Montaż domowej elektrowni PV zapewnia wiele korzyści. Redukcja emisji zanieczyszczeń do atmosfery, wysoka sprawność, wieloletnia trwałość, brak konieczności codziennej obsługi – to wszystko cechy, które wpływają na wciąż rosnącą popularność, jaką osiągają panele fotowoltaiczne. Poznań to jedno z miast, gdzie branża fotowoltaiczna rozwija się najszybciej. Jak wskazują badania, przeciętni mieszkańcy Wielkopolski decydują się na fotowoltaikę zazwyczaj z innego powodu. Własne źródło energii elektrycznej to przecież szansa na oszczędności. Ważne są także szanse na dofinansowania, w tym realizowane w formie odliczeń podatkowych.

Panele słoneczne produkują energię elektryczną, wykorzystując promieniowanie słoneczne. Cząsteczki światła, padając na moduły fotowoltaiczne inicjują proces wytwórczy prądu stałego, który następnie okablowaniem solarnym jest przekazywany do falownika. Tam dokonuje się konwersja na prąd zmienny rozdysponowany do gniazdek w gospodarstwie domowym. Taniej energii elektrycznej nie byłoby zatem bez podstawowego bodźca, czyli cząsteczek promieniowania elektromagnetycznego. Skąd się one biorą i czym charakteryzują się fotony?

Globalne zapotrzebowanie na prąd z roku na rok wzrasta. Do codziennego użytku włączane są coraz bardziej innowacyjne rozwiązania bazujące na nowoczesnych technologiach. Wymagają one użycia ładowarek, akumulatorów lub bieżącego dostępu do energii elektrycznej. Jednym ze skutków tego zjawiska jest konieczność dostosowania infrastruktury energetycznej kraju. W związku z powyższym w grudniu 2017. roku uchwalono Ustawę o rynku mocy, która zapowiedziała wprowadzenie opłaty mocowej. Z tego artykułu dowiedzą się Państwo, czym dokładnie ta opłata jest, jak ją obliczać i czy użytkowanie instalacji fotowoltaiki m.in. w Koninie może ją zmniejszyć.

Właściwie wybrane komponenty do budowy elektrowni PV bazujące na systemach od renomowanych producentów gwarantują wiele korzyści ekonomicznych i ekologicznych. Fotowoltaika jest wyrazem troski o środowisko naturalne, przyczynia się także do poprawy warunków życia przyszłych pokoleń. Każda z nich jest dzisiaj na wyciągnięcie ręki wielu gospodarstw domowych. Koszt instalacji fotowoltaicznej z roku na rok spada, rząd i samorządy oferują programy z dotacjami.

Technologia pozyskiwania energii ze słońca jest coraz popularniejszą praktyką, jeśli chodzi o termomodernizację budynków mieszkalnych. Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne są coraz częstszym widokiem na dachach, jednak oba rozwiązania diametralnie się od siebie różnią. Czym? Odpowiadamy!