Panele fotowoltaiczne w Obornikach – prosty sposób na oszczędzanie

Oszczędzanie jest obecnie nie tylko modne, ale też niezbędne. W czasach stałego nieoczekiwanego wzrostu cen usług czy opłat za media, większość dochodów pochłaniają rachunki. Jeśli masz już tego dość i chcesz przeznaczyć część zarobków na realizację marzeń, zainwestuj w fotowoltaikę. Oborniki stwarzają ku temu idealne warunki ze względu na wysoki wskaźnik nasłonecznienia.

Ile możesz zyskać, stawiając na fotowoltaikę w Obornikach?

Wyczerpujące się źródła paliw kopalnych oraz wzrost zanieczyszczenia środowiska przyczyniły się do wzrostu popularności źródeł energii odnawialnej.  OZE są obecnie dobrze postrzegane i stanowią przykład ekologicznego, świadomego myślenia. Jedna to nie jedyny powód, dla którego warto w nie inwestować. Jeśli zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne w Obornikach, możesz liczyć na to, że już po kilku latach twoje rachunki za prąd spadną do kilkudziesięciu złotych rocznie.

Jeśli zastanawiasz się nad opłacalnością takiej inwestycji, wystarczy, że dokonasz prostych obliczeń:

  • średnie roczne zużycie energii w przeciętnej rodzinie wynosi 2500 kWh,
  • panele fotowoltaiczne w Obornikach o mocy 3kWp produkują 3000 kWh energii rocznie,
  • bieżące zużycie pochłania 25% produkcji, czyli 750 kWh,
  • do sieci energetycznej odprowadzisz 2250 kWh, z czego 1800 kWh (80%) możesz odebrać,
  • łącznie wykorzystasz 750 kWh + 1800 kWh produkowanej przez siebie energii – pokrywa to całkowite zapotrzebowanie Twojej rodziny co oznacza, że nie musisz kupować prądu od zewnętrznego dostawcy,
  • jeśli cena prądu wynosi 0,50 gr za 1 kWh, fotowoltaika w Obornikach pozwoli Ci zaoszczędzić 1250 zł rocznie.

Przedstawione wyliczenia dotyczą najmniejszej mocy paneli. Jeśli jednak masz większy dom i liczniejszą rodzinę, fotowoltaika w Obornikach o mocy 5 kWh może przynieść jeszcze większe korzyści. 

Masz dom w Obornikach? Panele fotowoltaiczne zainstalujesz z dotacją.

Masz dość płacenia wysokich rachunków za prąd? Interesuje Cię montaż paneli fotowoltaicznych w Obornikach? Zrealizuj swoje plany jak najszybciej, korzystając z atrakcyjnych dotacji. Do wyboru masz kilka programów takich jak Agroenergia, Czyste Powietrze czy Mój Prąd. Rozejrzyj się też za programami regionalnymi i sprawdź oferty banków. Jeśli nie wiesz, jak zacząć poszukiwania czy przygotować wniosek, skontaktuj się z nami. Nie tylko zamontujemy fotowoltaikę w Obornikach, ale też doradzimy w wyborze zestawu i pomożemy dopełnić formalności. Z pomocą El Power zmniejszysz rachunki za prąd i znacznie skrócisz okres zwrotu inwestycji.